Spoločne tvoríme dobro

Chceme Indii oplatiť to, čím nás obdarila, preto prostredníctvom neziskovej organizácie MOST ProTibet už tretí rok pomáhame tibetským deťom žijúcim v Indii v exile. Z každého vami zakúpeného výrobku smeruje časť prostriedkov na podporu týchto detí. Každý jeden zakúpený výrobok u nás pomáha. Za rok 2020 sa nám podarilo vybrať neuveriteľnú čiastku 274 250,- Kč, ktorá už poslúžila k zakúpeniu písacích potrieb, učebníc a zošitov pre 723 tibetských detí na obdobie celého školského roka. Len vďaka vám im zaistíme vzdelanie a šancu na lepší život. Ďakujeme!

Vraciame Indii to, čo nám dala.

Nezisková organizácia MOST Pro Tibet sa dlhodobo venuje rozvojovej pomoci. Úzko spolupracuje s charitatívnou organizáciou Tibetan Homes Foundation, ktorú založil v roku 1962 sám Dalajláma. Tá momentálne pomáha viac než 2500 tibetským deťom žijúcim v exilových dedinách v oblasti Mussoorie, v indickej časti v Himalájach. Prostredníctvom MOST Pro Tibet dávame deťom šancu na lepší a kvalitnejší život.
Organizácia poskytuje všetky služby a starostlivosť zdarma. Je úplne závislá na daroch od firiem či jednotlivcov. Vzdelanie úzko súvisí s kvalitou života, a preto sme sa rozhodli podporiť práve tento projekt. Z každého zakúpeného výrobku im venujeme časť zárobku. Pomôcť môžete ale i kúpou originálneho plecháčku či Tsampy (jačmennej kaše, ktorá je typickým pokrmom v severnej Indii a Nepále), čím priamo podporíte aktivity organizácie MOST ProTibet.
Naša škola v Indii

Naša škola v Indii

Podporujeme vzdelávanie tibetských sirôt žijúcich v exile v Indii. Gramotnosť detí zvyšuje ich uplatnenie na trhu práce, vzdelanie ich častokrát vykúpi zo života na ulici. Projekt zahŕňa štyri školy, ktoré ležia v odľahlých oblastiach, vo výške viac ako 4000 m.n.m. Za každý predaný Bagind venujeme časť zisku na nákup zošitov, učebníc a ďalších pomôcok, ktoré pomôžu malým školáčkam a školákom k lepšej budúcnosti. Ďakujeme, že s nami pomáhate.
Vzdelanie je kľúčom k lepšiemu životu

Vzdelanie je kľúčom k lepšiemu životu

Hlavným cieľom je poskytnúť deťom moderné vzdelanie s dôrazom na jazykovú vybavenosť. Deti sa učia tibetsky, hindsky a anglicky. Na hodinách sa nezabúda na tradičné tibetské umenie a zvyky, aby sa zachovalo ich pôvodné kultúrne dedičstvo. Siroty žijú spolu v okolitých domoch, kde sa o ne starajú náhradné mamky.

2018

V roku 2018 sme začali spolupracovať s neziskovou organizáciou Most PROTibet a podarilo sa nám vybrať celkom 16 438,- Kč.

2019

O rok neskôr sme společne darovali čiastku 75 895,- Kč, ktorá putovala na nákup učebníc a písacích potrieb.

2020

Doposiaľ rekordnú čiastku sme darovali na prelome desaťročia. Do Indie putovalo celkovo 274 250,- Kč.

Môj účet

Zabudli ste heslo?