Získajte dopravu zdarma na všetko. Len do 24.10.
Objavte prvú farebnú dvojkombináciu od Bagind

Spoločne tvoríme dobro

Chceme Indii oplatiť to, čím nás obdarila, preto prostredníctvom neziskovej organizácie MOST ProTibet už tretí rok pomáhame tibetským deťom žijúcim v Indii v exile. Z každého vami zakúpeného výrobku smeruje časť prostriedkov na podporu týchto detí. Každý jeden zakúpený výrobok u nás pomáha. Za rok 2020 sa nám podarilo vyzbierať neuveriteľnú čiastku 274 250,- Kč, ktorá už poslúžila k zakúpeniu písacích potrieb, učebníc a zošitov pre 723 tibetských detí na obdobie celého školského roka. Len vďaka vám im zaistíme vzdelanie a šancu na lepší život. Ďakujeme!

Vraciame Indii to, čo nám dala.

Nezisková organizácia MOST ProTibet sa dlhodobo venuje rozvojovej pomoci. Úzko spolupracuje s charitatívnou organizáciou Tibetan Homes Foundation, ktorú založil v roku 1962 sám Dalajláma. Tá momentálne pomáha viac než 2500 tibetským deťom žijúcim v exilových dedinách v oblasti Mussoorie, v indickej časti v Himalájach. Prostredníctvom MOST ProTibet dávame deťom šancu na lepší a kvalitnejší život.
Organizácia poskytuje všetky služby a starostlivosť zdarma. Je úplne závislá na daroch od firiem či jednotlivcov. Vzdelanie úzko súvisí s kvalitou života, a preto sme sa rozhodli podporiť práve tento projekt. Z každého zakúpeného výrobku im venujeme časť zárobku. Pomôcť môžete ale i kúpou originálneho plecháčku či Tsampy (jačmennej kaše, ktorá je typickým pokrmom v severnej Indii a Nepále), čím priamo podporíte aktivity organizácie MOST ProTibet.
Naša škola v Indii

Naša škola v Indii

Podporujeme vzdelávanie tibetských sirôt žijúcich v exile v Indii. Gramotnosť detí zvyšuje ich uplatnenie na trhu práce, vzdelanie ich častokrát vykúpi zo života na ulici. Projekt zahŕňa štyri školy, ktoré ležia v odľahlých oblastiach, vo výške viac ako 4000 m.n.m. Za každý predaný Bagind venujeme časť zisku na nákup zošitov, učebníc a ďalších pomôcok, ktoré pomôžu malým školáčkam a školákom k lepšej budúcnosti. Ďakujeme, že im pomáhate spolu s nami.
Vzdelanie je kľúčom k lepšiemu životu

Vzdelanie je kľúčom k lepšiemu životu

Hlavným cieľom je poskytnúť deťom moderné vzdelanie s dôrazom na jazykovú vybavenosť. Deti sa učia tibetsky, hindsky a anglicky. Na hodinách sa nezabúda na tradičné tibetské umenie a zvyky, aby sa zachovalo ich pôvodné kultúrne dedičstvo. Siroty žijú spolu v okolitých domoch, kde sa o ne starajú náhradné mamky.

2018

V roku 2018 sme začali spolupracovať s neziskovou organizáciou Most PROTibet a podarilo sa nám vybrať celkom 16 438,- Kč.

2019

O rok neskôr sme společne darovali čiastku 75 895,- Kč, ktorá putovala na nákup učebníc a písacích potrieb.

2020

Doposiaľ rekordnú čiastku sme darovali na prelome desaťročia. Do Indie putovalo celkovo 274 250,- Kč.

Môj účet

Zabudli ste heslo?