🌹 Valentínska zľava - 30% je tu! Len do 9. februára. Neplatí pre novú kolekciu. VYBERTE SI TU.

Ručná výroba a lokálny design

Tradície a poctivosť. Bagind. Kožené výrobky s príbehom. Navrhnuté s láskou v Českej republike, vyrobené v Indii podľa tradičných postupov.

Vydajte sa s nami do krajiny kráľov, do indického Rádžasthánu

Ručná výroba kožených kabeliek a batohov Bagind začína v indickom štáte Rádžadsthán v mestečku Jaisalmer. Je to mestečko ležiace v samotnom srdci Thárskej púšte. Dominantou mesta je obrovské opevnenie z polovice 12. storočia. Indovia mestu dali prezývku Zlaté mesto, pretože jeho farba splýva so všadeprítomnou púšťou. Takýchto mestečiek v Indii nájdete mnoho, Jaisalmer ale odlišuje od ostatných jeho kožiarska výroba. Mesto je už od nepamäti spojené s výrobou kožených doplnkov. Takmer v každej rodine preto natrafíte na zručného človeka, ktorý sa venuje tomuto umeniu.
Najpredávanejšie
- 30 %
Headley

Headley

€ 83.30
€ 119
Aside background image

Vraciame sa ku koreňom

Naše výrobky vyrábame z pravej kozej kože. Kozy sú v Indii chované tradične a s úctou. Koža je vedľajší produkt mäsovýroby, bez nášho pričinenia by zostala nevyužitá. Používame materiál, pre ktorý by nebolo lepšie uplatnenie. Pravá koža s nami ľuďmi putuje vekmi už od nepamäti. V dnešnej dobe sa, našťastie, zase vraciame ku koreňom a oceňujeme kvalitný prírodný materiál.
Koža, ako každý prírodný materiál, neustále pracuje, a preto môže vplyvom každodenného nosenia občas popraskať. Práve preto by sme koženým výrobkom mali dopriať čo najlepšiu starostlivosť. V našej ponuke nájdete kvalitný včelí vosk, ktorý určite ocení váš batoh či kabelka. Typická hnedá farba časom získava patinu. Je to prirodzený a prírodný proces oxidácie. Váš kožený kúsok tak zreje, rovnako ako vy.
Včelí vosk sada

Včelí vosk sada

€ 19
Náš Dennis a jeho rodina

Náš Dennis a jeho rodina

Lukáš sa s Dennisom spoznal na svojej ceste po Indii v roku 2015. Priniesol si od neho prvý batoh, ktorý nezložil z pliec dva roky. Keďže si batoh zamiloval, rozhodol sa s Dennisom opäť skontaktovať a spoločne sa dohodli na spolupráci. Tradičná výroba kožených doplnkov sa v Dennisovej rodine odovzdáva z generácie na generáciu - z otca na syna. Jeho starý otec svoje výrobky dokonca predával indickej kráľovskej rodine. Lukáš sa po tých rokoch už stal súčasťou Dennisovej rodiny. Pred dvoma rokmi v Jaisalmeri znovu navštívil Dennisa, a my takmer denne u nás v Bagind počujeme Dennisov typický prízvuk počas telefónnych rozhovorov s Lukášom. Vďaka Dennisovi máte možnosť i vy, naši zákazníci, spoznať indickú kultúru a jej bohatstvo.

Ako vzniká môj Bagind?

Výber kože
01

Výber kože

Dennis a jeho priatelia vyberajú tú najkvalitnejšiu kožu, ktorá nenesie stopy po jazvách či iných vadách. Výrobe batohov sa venoval už jeho starý otec, ktorý svoje výrobky predával kráľovskej rodine.
Fáza naloženia
02

Fáza naloženia

Koža sa najprv na 30-40 dní naloží do soľného roztoku. Soľ pomáha jej samovoľnému očisteniu. Následne sa naloží do oleja, aby získala pružnosť a zbytočne sa nevysušovala.
Sušenie
03

Sušenie

Po dlhých kúpeľoch sa koža musí nechať vysušiť. Suší sa prirodzene vonku na slnku, v období dažďov v špeciálnej miestnosti. Vďaka tomuto prirodzenému procesu získa koža svoju typickú sýtu hnedú farbu.
Výroba
04

Výroba

Prebieha v rodinných domoch, ktoré združuje náš Dennis. Vďaka vám dávame prácu viac než 100 ľuďom. Každý rodinný dom obýva veľká rozvetvená rodina. Na prvom poschodí pracujú muži, hore sa hrajú deti.

Logistický dom v Jaisalmeri

Jeden z rodinných domov zastáva funkciu akéhosi logistického centra. Tam prebieha posledná kontrola kvality, balenie a príprava výrobkov na expedíciu.

Cesta nočným vlakom

Dennis všetky výrobky naloží na nočný vlak, ktorého trať pretína celú Thársku púšť, až kým ráno nedorazí do hlavného indického mesta Dillí.

Pripútajte sa, prosím, odlietame

Z Dillí putujú výrobky leteckou dopravou cez Nemecko či Veľkú Britániu až na pražské letisko.

Ani D1 nás nezastaví

Z Prahy nám výrobky do Ostravy dovezie nákladné auto. Celá cesta z Indie až do Ostravy zaberie obvykle 6-10 dní.

Hurá, sme na mieste

V našom logistickom centre novým produktom vdýchneme dušu vyrazením Bagind loga a prípadne pridáme i vaše iniciály.

Želáme pohodlné nosenie

Z Ostravy vám naša Denisa pošle kožený kúsok až k vám domov, alebo si ho môžete vyzdvihnúť na predajni.

Môj účet

Zabudli ste heslo?