30% zľava predĺžená do 28. mája| Praktický darček pri nákupe nad € 80 🐝

Príbeh silný ako značka sama

Prečítajte si príbeh, ktorý stojí za vznikom značky, ktorú si zamilovali desaťtisíce z Vás. Tento príbeh je vrytý do duše každého jedného výrobku, ktorý s vami objavuje svet, a dáva Vám jedinečný kúsok, ktorý nemá nikto iný.

Unique selling icon
Tradícia od roku 2017
Značka spatrila svetlo sveta v roku 2017, keď spustila svoj prvý internetový obchod. Prví zákazníci si mohli vybrať z troch batohov a jednej peňaženky.
Unique selling icon
2 krajiny a 100 výrobcov
Okrem indických výrobkov v ponuke teraz nájdete aj kolumbijské výrobky. V Indii na výrobkoch pre Vás pracuje viac ako 100 zručných remeselníkov a v Kolumbii až 15.
Unique selling icon
30 kolegov
Výroba doplnkov je len jedným z krokov, bez šikovných mužov a žien v sklade, na predajniach a na ďalších dôležitých pozíciách by sa k Vám výrobky nedostali. Za to patrí všetkým veľká vďaka!

Príbeh značky Bagind sa začal písať niekoľko rokov pred jej vznikom. V roku 2015 bol neskorší zakladateľ značky Bagind Lukáš Matějček v Indii, kde si plnil svoj veľký cestovateľský sen. Pri potulkách spletitými uličkami zlatého mesta Jaisalmer narazil na stánok s koženými výrobkami. Batoh, ktorý si odtiaľ chcel odniesť, však nebol na predaj. Charizmatický predavač Dinesh, ktorému teraz nehovoria inak ako Dennis, mu však ponúkol, že mu ho vyrobí na počkanie.

Lukas súhlasil a strávil niekoľko hodín v Dennisovej dielni, kde pozorne sledoval dokonalú ručnú prácu od prvého po posledný steh. Po návrate do Českej republiky batoh takmer nikdy nezložil z chrbta a aj po dvoch rokoch nosenia naň stále počul len samú chválu. A tak sa zrodila myšlienka priniesť na český trh kvalitné kožené výrobky z Indie. Medzi starými spomienkami z ciest našiel Lukáš Dennisovu zaprášenú vizitku a poslal mu niekoľko návrhov batohov, ktoré sám nakreslil. Spolu s návrhmi poslal aj všetky svoje úspory a nezostávalo mu nič iné, len čakať a dôverovať. O niekoľko mesiacov neskôr však už sedel vo svojej pražskej garsónke s krabicou plnou originálnych kožených výrobkov, ktoré prešli viac ako 6 000 km, kým sa k nemu dostali. Ten pocit sa dá len ťažko opísať.

NÁŠ PRÍBEH

Začalo to v Indii...

V roku 2017 sa zrodila značka Bagind, ktorá ponúka poctivé výrobky z kozej kože pod heslom "Indovia im dali život, Česi im vdýchli dušu". Kožené kúsky si rýchlo našli svojich zákazníkov na českom trhu. Do portfólia pribudli nové strihy a farby. V súčasnosti sa výroba v Indii realizuje v rodinných domoch, ktoré spája Dennis a zamestnávajú viac ako 100 ľudí. Značke sa darí a naďalej rastie. V roku 2020 potom začala realizovať svoje prianie ponúkať výrobky aj u Vás, u slovenských susedov, čo sa o rok neskôr skutočne stalo.

NÁŠ PRÍBEH

...pokračuje po celom svete!

Rok 2021 bol pre Baginda ďalším zlomovým rokom. Na svojej ceste po Južnej Amerike sa Lukáš stretol v Kolumbii s Lindermanom. Vtedy dvadsaťdeväťročný výrobca batohov zaujal Lukáša odhodlaním a vášňou, ktoré ich spájalo. Vďaka úspešnej kampani na Hithite sme si mohli prenajať a zriadiť novú výrobnú prevádzku v Kolumbii pod Lindermanovým vedením. V horskom mestečku Villa de Leyva pre nás vyrába 15 zručných výrobcov. Nová výroba v novej krajine so sebou priniesla nové materiály (canvas a hovädzia koža) a nové smerovanie.

Vďaka Kolumbii sme si uvedomili, že chceme spájať šikovných ľudí s láskou k poctivému remeslu z celého sveta. Chceme objavovať nové možnosti, kultúry a materiály. Veríme, že svet nám môže ponúknuť oveľa viac, a teraz sa riadime heslom "Dobrodružstvo na celý život", pretože presne takým chceme, aby Bagind bol aj pre Vás. S novým mottom a novým smerovaním prišla aj zmena loga, v ktorom sa teraz nachádza strelka kompasu, ktorá predstavuje našu otvorenosť svetu.

NÁŠ PRÍBEH

...v Indii sa nám páči

V roku 2022 nastúpil na palubu Bagindu ďalší indický výrobca, tentoraz mladý a ambiciózny Deepesh. Hoci vyrába, podobne ako náš prvý indický výrobca Dennis, z kozej kože, jeho výrobky sa líšia spracovaním a dizajnom. Sú viac mestské a multifunkčné.

NÁŠ PRÍBEH

...už je nás veľa

Rok 2023 bol pre nás zlomový. Začiatkom leta sme prekonali míľnik, o ktorom by sa pred 6 rokmi nikomu ani nesnívalo. Oslávili sme 100 000. predaný výrobok. Toto číslo je už naozaj vysoké a zaväzuje nás, aby sme sa každým dňom snažili byť lepší a lepší s každým novým predaným výrobkom.

...a ideme ďalej!

Rozbehnutý vlak s názvom Bagind sa nezastaví ani v roku 2024! Stále intenzívne pracujeme na hľadaní ďalších svetových výrobcov, pripravujeme pre našich zákazníkov množstvo nových výrobkov a nových farieb, ktoré zatiaľ nevideli.

Poznajte naše hodnoty

PRIATEĽSTVO
Začalo sa to priateľstvom a na ňom naďalej staviame. So všetkými našimi výrobcami sme v kontakte aj mimo práce a teší nás, keď vidíme, ako sa každý rok posúvajú vpred vo svojom profesionálnom a osobnom živote.
ZODPOVEDNOSŤ
Uvedomujeme si vplyv nášho podnikania a chceme čo najviac vracať životnému prostrediu aj komunitám v krajinách, kde vyrábame. Viac informácií nájdete v časti Nadácia.
TRADÍCIA
Rešpektujeme výrobné postupy, ktoré sa u našich výrobcov dedia z generácie na generáciu. Ukazujeme, že tradičná výroba má svoje miesto aj v dnešnom pokrokovom svete.
OSOBITOSŤ
Všetky naše výrobky si navrhujeme sami v Českej republike. Vychádzame pritom z prianí Vás, našich zákazníkov, a hľadáme najmodernejšie trendy, aby sme držali krok s dobou.

Môj účet

Zabudli ste heslo?