🌹 Valentínska zľava - 30% je tu! Len do 9. februára. Neplatí pre novú kolekciu. VYBERTE SI TU.

Náš príbeh

V roku 2015 si náš zakladateľ Lukáš Matějček plnil v Indii svoj veľký cestovateľský sen. Pri potulkách kľukatými uličkami púštneho mesta Jaisalmer ho zaujal obchod s koženými výrobkami. Batoh, ktorý si chcel pre seba kúpiť, ale nebol na predaj. Charizmatický predajca Dinesh, ktorému sa neskôr vžilo meno Dennis, Lukášovi ponúkol, že mu úplne rovnaký batoh nechá ušiť na mieste. Lukáš súhlasil a niekoľko hodín strávil v dielni a pozoroval výrobu svojho batohu od úplného začiatku až do posledného stehu. Keď sa vrátil domov, nosil batoh všade so sebou. Po takmer dvoch rokoch bol batoh stále ako nový a nestratil ani kúsok zo svojho šarmu. Keďže mu ho priatelia často chválili, povedal si, že by bola škoda nechať si ho pre seba. Našiel zaprášenú vizitku od Dennisa a poslal mu niekoľko návrhov batohov, ktoré sám nakreslil. Spoločne s návrhmi mu poslal tiež všetky svoje úspory, a tak mu nezostalo nič viac než nádej. Za pár mesiacov už ale sedel vo svojom pražskom byte s krabicou plnou originálnych kožených výrobkov, ktoré k nemu dorazili z ďalekej Indie. Ten pocit bol na nezaplatenie.

Výroba

Poctivá ručná výroba je to, čo robí Bagind jedinečným. Cesta každého nového modelu začína u nás na papieri. Lukáš nakreslí návrh a spoločne s tímom ho vyladia k dokonalosti. Myslia pri tom na vlastné skúsenosti, ale aj na vaše želania a pripomienky. Akonáhle je návrh hotový, putuje k Dennisovi do Indie. Ten vyrobí prototyp podľa zadania a s najbližšou zásielkou ho pošle k nám. Ak sa nám páči, treba mu vymyslieť meno a uviesť ho do predaja. Je to tak jednoduché!

Všetky naše výrobky sa vyrábajú v niekoľkých rodinných domoch uprostred indického mesta Jaisalmer. Už od ranných hodín tu počuť šijacie stroje a život sa tu takmer nezastaví. Desiatky šikovných pracovníkov tu každý deň ručne vyrábajú výrobky Bagind podľa tradičných postupov, ktoré majú v Dennisovej rodine tradíciu už viac ako 65 rokov. Jeho starí rodičia kedysi dokonca šili pre indickú kráľovskú rodinu.

Výrobe kraľuje pravá kozia koža. Dennis vyberá len tú najkvalitnejšiu, ktorá má pôvod v Indii. K spracovávaniu používame výhradne prírodné látky bez chemických prímesí. Okrem samotnej kože naše výrobky tvoria i originálne látkové podšívky, z veľkej časti tiež od indických dodávateľov.

Spracovanie kože má v samotnej Indii tradíciu už mnoho storočí. Medzi preslávené kožiarske regióny patrí Kohlapur, Západné Bengálsko alebo Rádžasthán, kde sa nachádza práve Jaisalmer. Okrem batohov a tašiek sa môžete často stretnúť aj s bohato ozdobenou koženou obuvou, konskými sedlami a inými doplnkami.

Nadácia

India toho pre nás urobila naozaj veľa. Teraz sme na rade my. Už dva roky spolupracujeme s neziskovou organizáciou MOST ProTibet, ktorá sa dlhodobo venuje rozvojovej pomoci v Himalájach. Pomáhajú stovkám tibetských detí, ktoré do Indie utiekli za lepším životom. MOST ProTibet úzko spolupracuje s charitatívnou organizáciou Tibetan Homes Foundation, ktorú v roku 1962 založil samotný Dalajláma a ktorá dnes pomáha viac než 2 500 deťom z tibetských rodín na ceste k lepšiemu vzdelaniu. A to i vďaka vám!

Za každý predaný Bagind venujeme časť zisku na nákup zošitov, učebníc a ďalších pomôcok, ktoré pomôžu malým školáčkam a školákom k lepšej budúcnosti.

2018

V roku 2018 sme usporiadali prvú dobročinnú akciu. Tá vyniesla pre organizáciu Most PROTibet celkom 16 438, - Kč.

2019

O rok neskôr sme spoločne darovali sumu 75 895, - Kč, ktorá putovala na nákup učebníc a písacích potrieb.

2020

Doteraz rekordnú čiastku sme darovali na prelome desaťročí. Do Indie putovalo celkom 274 250, - Kč.

Môj účet

Zabudli ste heslo?