OBJAVTE NAŠE NAJPREDÁVANEJŠIE VÝROBKY
Poznáte z Hithit! Objavte novinky z Kolumbie.

Ako čistiť koženú kabelku

Pred prvým použitím

Pred prvým použitím je veľmi dôležité koženú kabelku naimpregnovať, čo zabezpečí ochranu proti vode, prachu a nečistotám. Impregnačná vrstva na povrchu kabelky odpudzuje vodu, kvôli čomu aj v daždi, alebo vo vlhkom prostredí, sa koža úplne nepremočí a rýchlejšie potom vyschne. Impregnácia zároveň chráni kožu aj pred prachom a nečistotami,prach sa na povrchu tak ľahko nezachytí a vaša kabelka bude dlhšie chránená. My vám ako výborný prírodný prípravok na ochranu kabeliek odporúčame náš balzam z včelieho vosku. Včelí vosk je sám o sebe tvrdý, preto vám ho ponúkame v podobe jemnej pasty. Balzam kožu vyživuje a zabraňuje deformáciám pri každodennom používaní.

 

Na čo si dať pozor pri čistení kabelky

Keďže nejde o lacnú záležitosť, kožené kabelky by sme mali čistiť s najväčšou opatrnosťou a len s prípravkami na to určenými. Rozhodne na kabelky nepoužívajte krémy na topánky a iné lacné alternatívy na kožu. Pri čistení nepoužívajte horúcu vodu, po nej môže koža popraskať. Klasické mydlá, saponáty a iné čistiace prostriedky nechajte radšej na riad. Kožené kabelky by nemali byť premočené. Ak zmoknete, kabelku utrite jemnou handričkou a sušte zavesenú na ramienka pri izbovej teplote, určite ju nedávajte do sušičky, alebo na priame zdroje tepla.

Zbavte sa nečistôt prírodnou cestou

Ak vaša kabelka po dlhšom používaní nevyzerá ako nová, nezúfajte. Ani pravá koža sa nevyhne nástrahám vonkajšieho prostredia, ako je nekvalitné a prašné ovzdušie, vplyvy počasia, či mechanické opotrebovanie. Pokiaľ si všimnete nečistoty na vašej kabelke, je potrebné ich čo najskôr odstrániť, aby špina nemala čas usadiť sa. Na prírodnú kožu odporúčame len prírodnú cestu. Menšie nečistoty a prach odstráňte jemnou handričkou navlhčenou čistou vodou. Na väčšie znečistenie vám odporúčame náš 100% prírodný BIO čistič na kožu Bagind. Je to prípravok na vodnej báze a obsahuje tenzidy z konopného oleja a kvasníc, ktoré sú ideálne pri starostlivosti o pravú kožu. Pomocou kefky odstráňte z kože väčšie nečistoty, prípravok rozotrite priloženou handričkou a nechajte vstrebať.

Bagind – dobrodružstvo na celý život

O koženú kabelku sa treba starať dôkladne a používať prípravky na to určené. Čistite ich pomocou prírodných produktov a dávajte pozor pri sušení. S opravami sa obráťte vždy na odborníkov, v našich predajniach vám ochotne poradíme.Pri správnej starostlivosti vám kvalitný kožený výrobok vydrží aj na celý život.

Zdieľať

Ďalšie príbehy

Prečo kožené doplnky nikdy nevyjdú z módy?

Prečo kožené doplnky nikdy nevyjdú z módy?

Priznajme si to, všetci milujeme kožené veci a doplnky. A koža sa nestala populárna len v poslednom období. Ľudia ju používali na výrobu odevov, doplnkov a ďalších predmetov už mnoho rokov. Najstarší záznam o kožených artefaktoch pochádza z roku 2200 pred n. l. a kožu na výrobu odevu používali už pravekí lovci. Poznáte ale skutočné výhody kožených kabeliek a tašiek? Vysvetlíme vám, prečo sú populárne už celé tisícročia.

Kam na last minute dovolenku s Bagind po Európe?

Kam na last minute dovolenku s Bagind po Európe?

Letné, slnečné dni sa čoraz viac skracujú, ale to neznamená, že vaše cestovanie s Bagind končí. Pripravili sme si pre vás niekoľko tipov, kde stráviť posledné voľné dni, tentokrát mimo Slovenska. Vybrali sme päť najkrajších miest v Európe, kde naša nová letná kolekcia priam zažiari! Kam na last minute dovolenku s Bagind po Európe?

4 tipy, kam s Bagind na letnú dovolenku na Slovensku

4 tipy, kam s Bagind na letnú dovolenku na Slovensku

V tomto roku môže byť cestovanie do zahraničia kvôli pandemickej situácii náročnejšie. Ale nezúfajte. Bývame v prekrásnej krajine plnej nádherných výtvorov prírody a s množstvom miest, ktorých návšteva stojí za to. Preto vám prinášame 4 tipy, kam na letnú dovolenku na Slovensku.

5 tipov na eco-friendly kempovanie

5 tipov na eco-friendly kempovanie

Milujete vyraziť v ústrety dobrodružstvu do nádhernej prírody a zaspávať len tak, s hviezdami nad hlavou? Avšak, aj kempovanie má svoje pravidlá, ktoré by sme mali dodržiavať, aby bol dopad na životné prostredie čo najmenší. Správajme sa k matke prírode s úctou. Stokrát nám to vráti svojimi prekrásnymi darmi.

Tipy na výlety s Bagind

Tipy na výlety s Bagind

Kožené batohy, kabelky a doplnky Bagind sa perfektne hodia na výlety, prechádzky, drinky s priateľmi, ale aj na cestu do práce, či do školy. Pomôžeme vám vybrať si batoh na každú príležitosť.

Podporte vznik novej výroby v Kolumbii

Podporte vznik novej výroby v Kolumbii

Staňte sa súčasťou nového dobrodružstva značky Bagind a podporte našu crowdfundingovú kampaň na Hithit. Vďaka vašim príspevkom podporíme výrobcu v Kolumbii a rozšírime výrobu o nové produkty z kvalitnej hovädzej kože. Tešiť sa môžete aj na nové farby a ďalšie výrobky Bagind, ako sú kľúčenky či puzdrá na slúchadlá Airpods.

Lukášove zápisky z ciest II.

Lukášove zápisky z ciest II.

Z cestovateľského denníka nášho zakladateľa Lukáša Matějčka. O jeho najväčšom dobrodružstve života. O tom, ako sa vydal do džungle Amazonského pralesa spoznať kultúru kmeňa Waorani.

Lukášove zápisky z ciest I.

Lukášove zápisky z ciest I.

Z cestovateľského denníka nášho zakladateľa Lukáša Matějčka o tom, ako sa vydal objavovať Južnú Ameriku.

Môj účet

Zabudli ste heslo?