Objavte našu novú letnú kolekciu práve teraz!

Pomáhame tam, kde je to potrebné

Pomáhame tam, kde je to potrebné

Chceme Indii oplatiť to, čím nás obdarila. A preto prostredníctvom neziskovej organizácie MOST ProTibet už tretím rokom pomáhame tibetským deťom žijúcich v indickom exile. Z každého zakúpeného výrobku smeruje časť zárobku na podporu týchto detí. Každý zakúpený kožený výrobok Bagind im pomáha. Za rok 2020 sa vďaka vám, našim zákazníkom, podarilo vybrať 274 250,- Kč. Tieto peniaze poslúžili na nákup písacích potrieb, učebníc a zošitov pre 723 dětí na celý rok. Je to až neuveriteľná čiastka a veľmi vám za ňu ďakujeme.

Nezisková organizácia MOST ProTibet sa dlhodobo venuje rozvojovej pomoci. Úzko spolupracuje s charitatívnou organizáciou Tibetan Homes Foundation, ktorú založil v roku 1962 samotný Dalajláma. Tá momentálne pomáha viac než 2 500 tibetským deťom, žijúcim v exilových dedinkách v oblasti Mussoorie, v indickej časti Himalájí. Prostredníctvom MOST ProTibet dávame týmto deťom šancu na lepší a spokojnejší život. Organizácia na mieste poskytuje všetku starostlivosť zdarma a je plne závislá na daroch od organizácií či jednotlivcov.

Vzdelanie je kľúčom k lepšiemu životu

MOST ProTibet podporujeme už od začiatku založenia Bagind. V roku 2019 sme vďaka vám vybrali 75 895,- Kč, v roku 2020 už to bolo skor štvornásobok. Vďaka tomuto daru deti dostávajú potrebné školské pomôcky na celý školský rok. Vzdelanie detí zvyšuje ich šance pre uplatnenie na trhu práce a oni sa tak neocitnú na ulici. Projekt sa stará o štyri školy, ktoré ležia v odľahlých horských oblastiach vo výške viac ako 4000 m.n.m. V škole sa deti učia tibetštinu, hindštinu a angličtinu a všetky ďalšie dôležité predmety v súladu s ich kultúrou. Časom stráveným v škole to však nekončí. Organizácia se stará aj o siroty, ktoré žijú v malých komunitách s náhradnými matkami.

„Za tých sedem rokov na cestách som stretol nespočet ľudí, ktorí mi svojou láskou k človeku pomohli toľkokrát, že si všetky tie situácie už ani nepamätám. Vždy som si však sľuboval, že by som bol skutočne rád, keby som im to mohol raz nejak vrátiť. Niečo urobiť. Niečo, čo naozaj pomôže. Som preto veľmi rád, že sa nám to cez Bagind darí.“

Lukáš Matějček, zakladateľ Bagind

Zdieľať

Ďalšie príbehy

4 tipy, kam s Bagind na letnú dovolenku na Slovensku

4 tipy, kam s Bagind na letnú dovolenku na Slovensku

V tomto roku môže byť cestovanie do zahraničia kvôli pandemickej situácii náročnejšie. Ale nezúfajte. Bývame v prekrásnej krajine plnej nádherných výtvorov prírody a s množstvom miest, ktorých návšteva stojí za to. Preto vám prinášame 4 tipy, kam na letnú dovolenku na Slovensku.

Tipy na výlety s Bagind

Tipy na výlety s Bagind

Kožené batohy, kabelky a doplnky Bagind sa perfektne hodia na výlety, prechádzky, drinky s priateľmi, ale aj na cestu do práce, či do školy. Pomôžeme vám vybrať si batoh na každú príležitosť.

Ako čistiť koženú kabelku

Ako čistiť koženú kabelku

Kabelky sú neodmysliteľnou súčasťou šatníka každej ženy, dotvárajú imidž, preto je potrebnésa o svoje kabelky poriadne starať. Koža je veľmi pekný materiál, ale vyžaduje si veľa pozornosti a starostlivosti. Preto vám poradíme, ako sa o svoju kabelku starať a čistiť, aby vám vydržala ako nová čo najdlhšie.

Podporte vznik novej výroby v Kolumbii

Podporte vznik novej výroby v Kolumbii

Staňte sa súčasťou nového dobrodružstva značky Bagind a podporte našu crowdfundingovú kampaň na Hithit. Vďaka vašim príspevkom podporíme výrobcu v Kolumbii a rozšírime výrobu o nové produkty z kvalitnej hovädzej kože. Tešiť sa môžete aj na nové farby a ďalšie výrobky Bagind, ako sú kľúčenky či puzdrá na slúchadlá Airpods.

Lukášove zápisky z ciest II.

Lukášove zápisky z ciest II.

Z cestovateľského denníka nášho zakladateľa Lukáša Matějčka. O jeho najväčšom dobrodružstve života. O tom, ako sa vydal do džungle Amazonského pralesa spoznať kultúru kmeňa Waorani.

Lukášove zápisky z ciest I.

Lukášove zápisky z ciest I.

Z cestovateľského denníka nášho zakladateľa Lukáša Matějčka o tom, ako sa vydal objavovať Južnú Ameriku.

Produkcia v Bagind

Produkcia v Bagind

Poďte sa s nami pozrieť na to, ako vytvárame fotky a videá nových výrobkov.

5 tipov na štýlový batoh do mesta

5 tipov na štýlový batoh do mesta

Zostavili sme výber 5 mestských batohov od Bagind, s ktorými sa v ruchu veľkomesta nestratíte.

Môj účet

Zabudli ste heslo?